Pasternack PE3W05275-72
- Part No.:
- PE3W05275-72
- Datasheet:
PE3W05275-72.pdf
- Description:
- MCX Plug Right Angle to Push-On
PE3W05275-72 Specifications
- Style:
- MCX to SMP
- 1st Connector:
- MCX Plug, Right Angle
- 2nd Connector:
- SMP Jack, Right Angle
- 2nd Contact Gender:
- Female
- Length:
- 72.0" (1.8m) 6.0'
- Cable Type:
- RG-316
- Cable Impedance:
- 50 Ohms
- Connector Impedance:
- 50 Ohms
- Overall Impedance:
- 50 Ohms
- Frequency - Max:
- 3 GHz
- Color:
- Tan
- Features:
- Operating Temperature:
- -40°C ~ 60°C