Pasternack PE3W05324/HS-36
Part No.:
PE3W05324/HS-36
Datasheet:
AetrixPE3W05324/HS-36.pdf
Description:
N Male Right Angle to Reverse Po
Shipping
Inventory:173
Comments
PE3W05324/HS-36 Specifications
Style:
RP-TNC to N-Type
1st Connector:
RP-TNC Plug
1st Contact Gender:
Female
2nd Connector:
N-Type Plug, Right Angle
Length:
36.00" (914.40mm)
Cable Type:
LMR 240
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz
Color:
Black
Features:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C