Pasternack PE3W05408/HS-12
Part No.:
PE3W05408/HS-12
Datasheet:
AetrixPE3W05408/HS-12.pdf
Description:
SMA Male to N Female Cable 12 In
Shipping
Inventory:317
Comments
PE3W05408/HS-12 Specifications
Style:
SMA to N-Type
1st Connector:
SMA Plug
2nd Connector:
N-Type Jack
2nd Contact Gender:
Female
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
RG-400
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
12.4 GHz