Pasternack PE3W05483-48
Part No.:
PE3W05483-48
Datasheet:
AetrixPE3W05483-48.pdf
Description:
COAX CBL MMCX TO MMCX
Shipping
Inventory:257
Comments
PE3W05483-48 Specifications
Style:
MMCX to MMCX
1st Connector:
MMCX Plug, Right Angle
2nd Connector:
MMCX Plug
Length:
48.0" (1.2m) 4.0'
Cable Type:
0.086" Semi-Rigid Cable
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
6 GHz