Pasternack PE3W05498-24
Part No.:
PE3W05498-24
Datasheet:
AetrixPE3W05498-24.pdf
Description:
COAX CBL SMA TO SMP
Shipping
Inventory:347
Comments
PE3W05498-24 Specifications
Style:
SMA to SMP
1st Connector:
SMA Plug
2nd Connector:
SMP Plug
2nd Connector Mounting Type:
Panel Mount
2nd Connector Mounting Feature:
Bulkhead - Front Side Nut
Length:
24.00" (609.60mm)
Cable Type:
0.086" Semi-Rigid Cable
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
18 GHz