Pasternack PE3W05737LF/HS-24
Part No.:
PE3W05737LF/HS-24
Datasheet:
AetrixPE3W05737LF/HS-24.pdf
Description:
SSMB Jack Bulkhead to SMA Male R
Shipping
Inventory:139
Comments
PE3W05737LF/HS-24 Specifications
Style:
SMA to SSMB
1st Connector:
SSMB Jack
1st Contact Gender:
Female
1st Connector Mounting Type:
Panel Mount
1st Connector Mounting Feature:
Bulkhead - Front Side Nut
2nd Connector:
SMA Plug, Right Angle
Length:
24.00" (609.60mm)
Cable Type:
LMR 100
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz