Pasternack PE3W05741/HS-12
Part No.:
PE3W05741/HS-12
Datasheet:
AetrixPE3W05741/HS-12.pdf
Description:
COAX CBL MCX TO MMCX
Shipping
Inventory:512
Comments
PE3W05741/HS-12 Specifications
Style:
SMA to TNC
1st Connector:
SMA Plug
2nd Connector:
TNC Jack
2nd Contact Gender:
Female
2nd Connector Mounting Type:
Panel Mount
2nd Connector Mounting Feature:
Bulkhead - Front Side Nut
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
RG-316
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
1 GHz
Color:
Tan
Features:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C