Pasternack PE3W05863/HS-48
- Part No.:
- PE3W05863/HS-48
- Datasheet:
PE3W05863/HS-48.pdf
- Description:
- Snap-On MMBX Plug to SMA Male Ca
PE3W05863/HS-48 Specifications
- Style:
- SMA to MMBX
- 1st Connector:
- MMBX Plug
- 2nd Connector:
- SMA Plug
- Length:
- 48.0" (1.2m) 4.0'
- Cable Type:
- Cable Impedance:
- 50 Ohms
- Connector Impedance:
- 50 Ohms
- Overall Impedance:
- 50 Ohms
- Frequency - Max:
- 12.4 GHz
- Color:
- Black
- Features:
- Operating Temperature:
- -55°C ~ 125°C