Pasternack PE3W05914/HS-12
- Part No.:
- PE3W05914/HS-12
- Datasheet:
PE3W05914/HS-12.pdf
- Description:
- Reverse Polarity TNC Plug to N M
PE3W05914/HS-12 Specifications
- Style:
- RP-TNC to N-Type
- 1st Connector:
- RP-TNC Plug
- 1st Contact Gender:
- Female
- 2nd Connector:
- N-Type Plug, Right Angle
- Length:
- 12.00" (304.80mm)
- Cable Type:
- LMR 195
- Cable Impedance:
- 50 Ohms
- Connector Impedance:
- 50 Ohms
- Overall Impedance:
- 50 Ohms