Pasternack PE3W05920-36
Part No.:
PE3W05920-36
Datasheet:
AetrixPE3W05920-36.pdf
Description:
N Female Bulkhead to Reverse Pol
Comments
PE3W05920-36 Specifications
Style:
RP-TNC to N-Type
1st Connector:
RP-TNC Plug
1st Contact Gender:
Female
2nd Connector:
N-Type Jack
2nd Contact Gender:
Female
2nd Connector Mounting Type:
Panel Mount
2nd Connector Mounting Feature:
Bulkhead - Front Side Nut
Length:
36.00" (914.40mm)
Cable Type:
LMR 400
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
6 GHz
Color:
Black
Features:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C