Pasternack PE3W05921-12
Part No.:
PE3W05921-12
Datasheet:
AetrixPE3W05921-12.pdf
Description:
SMP Female Right Angle to MMCX P
Comments
PE3W05921-12 Specifications
Style:
MMCX to SMP
1st Connector:
SMP Jack, Right Angle
1st Contact Gender:
Female
2nd Connector:
MMCX Plug
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
6 GHz
Color:
Silver
Features:
Operating Temperature:
-40°C ~ 100°C