Pasternack PE3W06076-24
Part No.:
PE3W06076-24
Datasheet:
AetrixPE3W06076-24.pdf
Description:
BNC Male Right Angle to BNC Male
Shipping
Inventory:258
Comments
PE3W06076-24 Specifications
Style:
BNC to BNC
1st Connector:
BNC Plug, Right Angle
2nd Connector:
BNC Plug, Right Angle
Length:
24.00" (609.60mm)
Cable Type:
LMR 240
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
4 GHz
Color:
Black
Features:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C