Pasternack PE3W06099/PH90-12
- Part No.:
- PE3W06099/PH90-12
- Manufacturer:
- Pasternack
- Category:
- Coaxial Cables (RF)
- Package:
- Datasheet:
PE3W06099/PH90-12.pdf
- Description:
- MMCX Plug Right Angle to MCX Plu
PE3W06099/PH90-12 Specifications
- Product attributes
- Attribute value
- Manufacturer:
- Pasternack
- Series:
- Packaging:
- Retail Package
- Product Status:
- Active
- Style:
- MCX to MMCX
- 1st Connector:
- MMCX Plug, Right Angle
- 1st Contact Gender:
- Male
- 1st Connector Mounting Type:
- Free Hanging (In-Line)
- 1st Connector Mounting Feature:
- 2nd Connector:
- MCX Plug, Right Angle
- 2nd Contact Gender:
- Male
- 2nd Connector Mounting Type:
- Free Hanging (In-Line)
- 2nd Connector Mounting Feature:
- Length:
- 12.00" (304.80mm)
- Cable Type:
- RG-188 DS
- Cable Impedance:
- 50 Ohms
- Connector Impedance:
- 50 Ohms
- Overall Impedance:
- 50 Ohms
- Frequency - Max:
- Color:
- White
- Features:
- Operating Temperature:
- -40°C ~ 85°C