Pasternack PE3W06099/PH90-24
- Part No.:
- PE3W06099/PH90-24
- Datasheet:
PE3W06099/PH90-24.pdf
- Description:
- MMCX Plug Right Angle to MCX Plu
PE3W06099/PH90-24 Specifications
- Style:
- MCX to MMCX
- 1st Connector:
- MMCX Plug, Right Angle
- 2nd Connector:
- MCX Plug, Right Angle
- Length:
- 24.00" (609.60mm)
- Cable Type:
- RG-188 DS
- Cable Impedance:
- 50 Ohms
- Connector Impedance:
- 50 Ohms
- Overall Impedance:
- 50 Ohms
- Frequency - Max:
- Color:
- White
- Features:
- Operating Temperature:
- -40°C ~ 85°C