Pasternack PE3W06292LF-300
- Part No.:
- PE3W06292LF-300
- Datasheet:
PE3W06292LF-300.pdf
- Description:
- COAX CBL SMA TO N-TYPE
- Quantity:
- Payment:
- Shipping:
Inventory:314
Please send an inquiry. Send us your inquiry, and we will respond immediately.
PE3W06292LF-300 Specifications
- Style:
- SMA to N-Type
- 1st Connector:
- SMA Plug, Right Angle
- 2nd Connector:
- N-Type Plug
- Length:
- 300.0" (7.6m) 25.0'
- Cable Type:
- LMR 240
- Cable Impedance:
- 50 Ohms
- Connector Impedance:
- 50 Ohms
- Overall Impedance:
- 50 Ohms
- Frequency - Max:
- 5.8 GHz