Pasternack PE3W06302/HS-36
- Part No.:
- PE3W06302/HS-36
- Datasheet:
PE3W06302/HS-36.pdf
- Description:
- MCX Plug to N Female Low Loss Ca
PE3W06302/HS-36 Specifications
- Style:
- MCX to N-Type
- 1st Connector:
- MCX Plug
- 2nd Connector:
- N-Type Jack
- 2nd Contact Gender:
- Female
- Length:
- 36.00" (914.40mm)
- Cable Type:
- LMR 100
- Cable Impedance:
- 50 Ohms
- Connector Impedance:
- 50 Ohms
- Overall Impedance:
- 50 Ohms
- Frequency - Max:
- Color:
- Black
- Features:
- Operating Temperature:
- -40°C ~ 85°C