Pasternack PE3W06371/SP-50CM
Part No.:
PE3W06371/SP-50CM
Datasheet:
AetrixPE3W06371/SP-50CM.pdf
Description:
N Male Right Angle to N Male Cab
Shipping
Inventory:951
Comments
PE3W06371/SP-50CM Specifications
Style:
N-Type to N-Type
1st Connector:
N-Type Plug, Right Angle
2nd Connector:
N-Type Plug
Length:
19.69" (500.00mm)
Cable Type:
LMR 400
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
2.5 GHz
Color:
Black
Features:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C