Pasternack PE3W06662-36
Part No.:
PE3W06662-36
Datasheet:
AetrixPE3W06662-36.pdf
Description:
COAX CBL SMA TO QMA
Comments
PE3W06662-36 Specifications
Style:
SMA to QMA
1st Connector:
SMA Plug
2nd Connector:
QMA Plug, Right Angle
Length:
36.00" (914.40mm)
Cable Type:
LMR 195
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
4 GHz