Pasternack PE3W06701-60
Part No.:
PE3W06701-60
Datasheet:
AetrixPE3W06701-60.pdf
Description:
COAX CBL SMA TO SMP
Shipping
Inventory:272
Comments
PE3W06701-60 Specifications
Style:
SMA to SMP
1st Connector:
SMA Plug
1st Contact Gender:
Male
2nd Connector:
SMP Jack, Right Angle
2nd Contact Gender:
Female
Length:
60.0" (1.5m) 5.0'
Cable Type:
0.086" Semi-Rigid Cable
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
18 GHz