Pasternack PE3W06717-24
Part No.:
PE3W06717-24
Datasheet:
AetrixPE3W06717-24.pdf
Description:
COAX CBL SMA TO SSMB
Shipping
Inventory:101
Comments
PE3W06717-24 Specifications
Style:
SMA to SSMB
1st Connector:
SMA Plug
1st Contact Gender:
Male
2nd Connector:
SSMB Plug
2nd Contact Gender:
Male
Length:
24.00" (609.60mm)
Cable Type:
RG-188 DS
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
6 GHz