Pasternack PE3W06751-12
Part No.:
PE3W06751-12
Datasheet:
AetrixPE3W06751-12.pdf
Description:
COAX CBL SMP TO TNC
Shipping
Inventory:225
Comments
PE3W06751-12 Specifications
Style:
SMP to TNC
1st Connector:
SMP Jack
1st Contact Gender:
Female
2nd Connector:
TNC Jack
2nd Contact Gender:
Female
2nd Connector Mounting Type:
Panel Mount
2nd Connector Mounting Feature:
Bulkhead - Front Side Nut
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
0.086" Semi-Rigid Cable
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
6 GHz