Pasternack PE3W06994/HS-60
- Part No.:
- PE3W06994/HS-60
- Datasheet:
PE3W06994/HS-60.pdf
- Description:
- N Male to N Female Bulkhead Low
- Quantity:
- Payment:
- Shipping:
Inventory:479
Please send an inquiry. Send us your inquiry, and we will respond immediately.
PE3W06994/HS-60 Specifications
- Style:
- N-Type to N-Type
- 1st Connector:
- N-Type Plug
- 2nd Connector:
- N-Type Jack
- 2nd Contact Gender:
- Female
- 2nd Connector Mounting Type:
- Panel Mount
- 2nd Connector Mounting Feature:
- Bulkhead - Front Side Nut
- Length:
- 60.0" (1.5m) 5.0'
- Cable Type:
- LMR 195
- Cable Impedance:
- 50 Ohms
- Connector Impedance:
- 50 Ohms
- Overall Impedance:
- 50 Ohms
- Frequency - Max:
- 5.8 GHz
- Color:
- Black
- Features:
- Operating Temperature:
- -40°C ~ 85°C