Pasternack PE3W07069-12
Part No.:
PE3W07069-12
Datasheet:
AetrixPE3W07069-12.pdf
Description:
SMA Female Bulkhead to SMP Femal
Comments
PE3W07069-12 Specifications
Style:
SMA to SMP
1st Connector:
SMA Jack
1st Contact Gender:
Female
1st Connector Mounting Type:
Panel Mount
1st Connector Mounting Feature:
Bulkhead - Front Side Nut
2nd Connector:
SMP Jack, Right Angle
2nd Contact Gender:
Female
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
PE-SR405AL
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
18 GHz