Pasternack PE3W07095-24
Part No.:
PE3W07095-24
Datasheet:
AetrixPE3W07095-24.pdf
Description:
COAX CBL TNC TO TNC
Shipping
Inventory:240
Comments
PE3W07095-24 Specifications
Style:
TNC to TNC
1st Connector:
TNC Jack
1st Contact Gender:
Female
1st Connector Mounting Type:
Panel Mount
1st Connector Mounting Feature:
Bulkhead - Front Side Nut
2nd Connector:
TNC Plug, Right Angle
2nd Contact Gender:
Male
Length:
24.00" (609.60mm)
Cable Type:
LMR 100
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
1 GHz