Pasternack PE3W07208-24
Part No.:
PE3W07208-24
Description:
MMCX Plug Right Angle to BNC Mal
Comments
PE3W07208-24 Specifications
Style:
BNC to MMCX
1st Connector:
BNC Plug
2nd Connector:
MMCX Plug, Right Angle
Length:
24.00" (609.60mm)
Cable Type:
RG-196
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
1 GHz