Pasternack PE3W07208-48
- Part No.:
- PE3W07208-48
- Description:
- MMCX Plug Right Angle to BNC Mal
PE3W07208-48 Specifications
- Style:
- BNC to MMCX
- 1st Connector:
- BNC Plug
- 2nd Connector:
- MMCX Plug, Right Angle
- Length:
- 48.0" (1.2m) 4.0'
- Cable Type:
- RG-196
- Cable Impedance:
- 50 Ohms
- Connector Impedance:
- 50 Ohms
- Overall Impedance:
- 50 Ohms
- Frequency - Max:
- 1 GHz