Pasternack PE3W07339-36
- Part No.:
- PE3W07339-36
- Datasheet:
PE3W07339-36.pdf
- Description:
- COAX CBL RP-SMA TO RP-TNC
- Quantity:
- Payment:
- Shipping:
Inventory:120
Please send an inquiry. Send us your inquiry, and we will respond immediately.
PE3W07339-36 Specifications
- Style:
- RP-SMA to RP-TNC
- 1st Connector:
- RP-SMA Plug
- 1st Contact Gender:
- Female
- 2nd Connector:
- RP-TNC Jack
- 2nd Contact Gender:
- Female
- 2nd Connector Mounting Type:
- Panel Mount
- 2nd Connector Mounting Feature:
- Bulkhead - Front Side Nut
- Length:
- 36.00" (914.40mm)
- Cable Type:
- RG-178
- Cable Impedance:
- 50 Ohms
- Connector Impedance:
- 50 Ohms
- Overall Impedance:
- 50 Ohms