Pasternack PE3W07383-12
Part No.:
PE3W07383-12
Datasheet:
AetrixPE3W07383-12.pdf
Description:
COAX CBL BNC TO SMA
Comments
PE3W07383-12 Specifications
Style:
BNC to SMA
1st Connector:
BNC Plug, Right Angle
2nd Connector:
SMA Jack
2nd Contact Gender:
Female
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
LMR 240
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
4 GHz