Pasternack PE3W07383-36
Part No.:
PE3W07383-36
Datasheet:
AetrixPE3W07383-36.pdf
Description:
COAX CBL BNC TO SMA
Comments
PE3W07383-36 Specifications
Style:
BNC to SMA
1st Connector:
BNC Plug, Right Angle
2nd Connector:
SMA Jack
2nd Contact Gender:
Female
Length:
36.00" (914.40mm)
Cable Type:
LMR 240
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
4 GHz