Pasternack PE3W07383-60
- Part No.:
- PE3W07383-60
- Datasheet:
PE3W07383-60.pdf
- Description:
- COAX CBL BNC TO SMA
PE3W07383-60 Specifications
- Style:
- BNC to SMA
- 1st Connector:
- BNC Plug, Right Angle
- 1st Contact Gender:
- Male
- 2nd Connector:
- SMA Jack
- 2nd Contact Gender:
- Female
- Length:
- 60.0" (1.5m) 5.0'
- Cable Type:
- LMR 240
- Cable Impedance:
- 50 Ohms
- Connector Impedance:
- 50 Ohms
- Overall Impedance:
- 50 Ohms
- Frequency - Max:
- 4 GHz