Pasternack PE3W07428LF/HS-12
Part No.:
PE3W07428LF/HS-12
Datasheet:
AetrixPE3W07428LF/HS-12.pdf
Description:
COAX CBL 7/16 DIN TO HN
Shipping
Inventory:674
Comments
PE3W07428LF/HS-12 Specifications
Style:
MMCX to Fakra
1st Connector:
Fakra Jack
1st Contact Gender:
Female
2nd Connector:
MMCX Plug, Right Angle
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
RG-188 DS
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
4 GHz
Color:
White
Features:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C