Pasternack PE3W07428LF/HS-36
Part No.:
PE3W07428LF/HS-36
Datasheet:
AetrixPE3W07428LF/HS-36.pdf
Description:
Black FAKRA Jack to MMCX Plug Ri
Shipping
Inventory:674
Comments
PE3W07428LF/HS-36 Specifications
Style:
MMCX to Fakra
1st Connector:
Fakra Jack
1st Contact Gender:
Female
2nd Connector:
MMCX Plug, Right Angle
Length:
36.00" (914.40mm)
Cable Type:
RG-188 DS
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
4 GHz
Color:
White
Features:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C