Pasternack PE3W07480-50CM
Part No.:
PE3W07480-50CM
Datasheet:
AetrixPE3W07480-50CM.pdf
Description:
COAX CBL F-TYPE TO SMB MINI
Shipping
Inventory:516
Comments
PE3W07480-50CM Specifications
Style:
BNC to TNC
1st Connector:
BNC Plug, Right Angle
2nd Connector:
TNC Plug, Right Angle
Length:
19.69" (500.00mm)
Cable Type:
LMR 240
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
4 GHz