Pasternack PE3W07532-50CM
Part No.:
PE3W07532-50CM
Datasheet:
AetrixPE3W07532-50CM.pdf
Description:
Snap-On MMBX Plug to SSMB Jack B
Shipping
Inventory:121
Comments
PE3W07532-50CM Specifications
Style:
SSMB to MMBX
1st Connector:
SSMB Jack
1st Contact Gender:
Female
1st Connector Mounting Type:
Panel Mount
1st Connector Mounting Feature:
Bulkhead - Front Side Nut
2nd Connector:
MMBX Plug
Length:
19.69" (500.00mm)
Cable Type:
RG-316
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz