Pasternack PE3W07685-24
Part No.:
PE3W07685-24
Datasheet:
AetrixPE3W07685-24.pdf
Description:
COAX CBL MMCX TO TNC
Shipping
Inventory:240
Comments
PE3W07685-24 Specifications
Style:
MMCX to TNC
1st Connector:
MMCX Plug
2nd Connector:
TNC Plug, Right Angle
Length:
24.00" (609.60mm)
Cable Type:
RG-316
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz