Pasternack PE3W07685-36
Part No.:
PE3W07685-36
Datasheet:
AetrixPE3W07685-36.pdf
Description:
COAX CBL MMCX TO TNC
Shipping
Inventory:240
Comments
PE3W07685-36 Specifications
Style:
MMCX to TNC
1st Connector:
MMCX Plug
2nd Connector:
TNC Plug, Right Angle
Length:
36.00" (914.40mm)
Cable Type:
RG-316
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz