Pasternack PE3W07695/HS-24
Part No.:
PE3W07695/HS-24
Datasheet:
AetrixPE3W07695/HS-24.pdf
Description:
TNC Male Right Angle to SMA Male
Shipping
Inventory:240
Comments
PE3W07695/HS-24 Specifications
Style:
SMA to TNC
1st Connector:
TNC Plug, Right Angle
2nd Connector:
SMA Plug
Length:
24.00" (609.60mm)
Cable Type:
RG-316
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz
Color:
Tan
Features:
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C