Pasternack PE3W07745/HS-36
Part No.:
PE3W07745/HS-36
Datasheet:
AetrixPE3W07745/HS-36.pdf
Description:
TNC Male to BNC Male Right Angle
Shipping
Inventory:184
Comments
PE3W07745/HS-36 Specifications
Style:
BNC to TNC
1st Connector:
TNC Plug
2nd Connector:
BNC Plug, Right Angle
Length:
36.00" (914.40mm)
Cable Type:
LMR 240
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
4 GHz
Color:
Black
Features:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C