Pasternack PE3W07986-48
- Part No.:
- PE3W07986-48
- Datasheet:
PE3W07986-48.pdf
- Description:
- N Male to UHF Male Cable 48 Inch
PE3W07986-48 Specifications
- Style:
- N-Type to UHF
- 1st Connector:
- N-Type Plug
- 1st Contact Gender:
- Male
- 2nd Connector:
- UHF Plug
- 2nd Contact Gender:
- Male
- Length:
- 48.0" (1.2m) 4.0'
- Cable Type:
- RG-213
- Cable Impedance:
- 50 Ohms
- Connector Impedance:
- 50 Ohms
- Overall Impedance:
- 50 Ohms
- Frequency - Max:
- 300 MHz
- Color:
- Black
- Features:
- Operating Temperature:
- -25°C ~ 70°C