Pasternack PE3W08147/HS-36
Part No.:
PE3W08147/HS-36
Datasheet:
AetrixPE3W08147/HS-36.pdf
Description:
QMA Male Right Angle to TNC Male
Comments
PE3W08147/HS-36 Specifications
Style:
QMA to TNC
1st Connector:
QMA Plug, Right Angle
1st Contact Gender:
Male
2nd Connector:
TNC Plug
2nd Contact Gender:
Male
Length:
36.00" (914.40mm)
Cable Type:
LMR 240
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
5.8 GHz