Pasternack PE3W08147/HS-60
- Part No.:
- PE3W08147/HS-60
- Datasheet:
PE3W08147/HS-60.pdf
- Description:
- QMA Male Right Angle to TNC Male
PE3W08147/HS-60 Specifications
- Style:
- QMA to TNC
- 1st Connector:
- QMA Plug, Right Angle
- 1st Contact Gender:
- Male
- 2nd Connector:
- TNC Plug
- 2nd Contact Gender:
- Male
- Length:
- 60.0" (1.5m) 5.0'
- Cable Type:
- LMR 240
- Cable Impedance:
- 50 Ohms
- Connector Impedance:
- 50 Ohms
- Overall Impedance:
- 50 Ohms
- Frequency - Max:
- 5.8 GHz