Pasternack PE3W08192-12
Part No.:
PE3W08192-12
Datasheet:
AetrixPE3W08192-12.pdf
Description:
COAX CBL SMA TO MCX
Shipping
Inventory:679
Comments
PE3W08192-12 Specifications
Style:
SMA to MCX
1st Connector:
SMA Jack
1st Contact Gender:
Female
1st Connector Mounting Type:
Panel Mount
1st Connector Mounting Feature:
Bulkhead - Front Side Nut
2nd Connector:
MCX Plug, Right Angle
2nd Contact Gender:
Male
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
RG-316
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz