Pasternack PE3W08192-36
Part No.:
PE3W08192-36
Datasheet:
AetrixPE3W08192-36.pdf
Description:
SMA Female Bulkhead to MCX Plug
Shipping
Inventory:679
Comments
PE3W08192-36 Specifications
Style:
SMA to MCX
1st Connector:
SMA Jack
1st Contact Gender:
Female
1st Connector Mounting Type:
Panel Mount
1st Connector Mounting Feature:
Bulkhead - Front Side Nut
2nd Connector:
MCX Plug, Right Angle
2nd Contact Gender:
Male
Length:
36.00" (914.40mm)
Cable Type:
RG-316
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz