Pasternack PE3W08203LF-50CM
Part No.:
PE3W08203LF-50CM
Datasheet:
AetrixPE3W08203LF-50CM.pdf
Description:
COAX CBL SMA TO MCX
Shipping
Inventory:271
Comments
PE3W08203LF-50CM Specifications
Style:
SMA to MCX
1st Connector:
SMA Jack
1st Contact Gender:
Female
2nd Connector:
MCX Plug
2nd Contact Gender:
Male
Length:
19.69" (500.00mm)
Cable Type:
LMR 100
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz