Pasternack PE3W08236LF/HS-36
Part No.:
PE3W08236LF/HS-36
Datasheet:
AetrixPE3W08236LF/HS-36.pdf
Description:
SMC Plug Right Angle to SMB Plug
Shipping
Inventory:603
Comments
PE3W08236LF/HS-36 Specifications
Style:
SMB to SMC
1st Connector:
SMC Plug, Right Angle
1st Contact Gender:
Male
2nd Connector:
SMB Plug
2nd Contact Gender:
Male
Length:
36.00" (914.40mm)
Cable Type:
RG-174
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
1 GHz
Color:
Black
Features:
Operating Temperature:
-40°C ~ 80°C