Pasternack PE3W08236LF/HS-72
- Part No.:
- PE3W08236LF/HS-72
- Datasheet:
PE3W08236LF/HS-72.pdf
- Description:
- SMC Plug Right Angle to SMB Plug
- Shipping:
Inventory:603
Please send an inquiry. Send us your inquiry, and we will respond immediately.
PE3W08236LF/HS-72 Specifications
- Style:
- SMB to SMC
- 1st Connector:
- SMC Plug, Right Angle
- 2nd Connector:
- SMB Plug
- Length:
- 72.0" (1.8m) 6.0'
- Cable Type:
- RG-174
- Cable Impedance:
- 50 Ohms
- Connector Impedance:
- 50 Ohms
- Overall Impedance:
- 50 Ohms
- Frequency - Max:
- 1 GHz
- Color:
- Black
- Features:
- Operating Temperature:
- -40°C ~ 80°C