Pasternack PE3W08323-18
Part No.:
PE3W08323-18
Datasheet:
AetrixPE3W08323-18.pdf
Description:
COAX CBL SMP TO SMP
Shipping
Inventory:357
Comments
PE3W08323-18 Specifications
Style:
SMP to SMP
1st Connector:
SMP Jack
1st Contact Gender:
Female
2nd Connector:
SMP Plug
2nd Contact Gender:
Male
2nd Connector Mounting Type:
Panel Mount
2nd Connector Mounting Feature:
Bulkhead - Front Side Nut
Length:
18.00" (457.20mm)
Cable Type:
0.086" Semi-Rigid Cable
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
18 GHz