Pasternack PE3W08402-60
- Part No.:
- PE3W08402-60
- Description:
- SMA Male to SSMC Plug Right Angl
- Shipping:
Inventory:795
Please send an inquiry. Send us your inquiry, and we will respond immediately.
PE3W08402-60 Specifications
- Style:
- SMA to SSMC
- 1st Connector:
- SMA Plug
- 2nd Connector:
- SSMC Plug, Right Angle
- Length:
- 60.0" (1.5m) 5.0'
- Cable Type:
- RG-188 DS
- Cable Impedance:
- 50 Ohms
- Connector Impedance:
- 50 Ohms
- Overall Impedance:
- 50 Ohms
- Frequency - Max:
- 10 GHz