Pasternack PE3W08448/HS-24
Part No.:
PE3W08448/HS-24
Datasheet:
AetrixPE3W08448/HS-24.pdf
Description:
SMC Jack Bulkhead to SMC Jack Bu
Shipping
Inventory:251
Comments
PE3W08448/HS-24 Specifications
Style:
SMC to SMC
1st Connector:
SMC Jack
1st Contact Gender:
Female
1st Connector Mounting Type:
Panel Mount
1st Connector Mounting Feature:
Bulkhead - Front Side Nut
2nd Connector:
SMC Jack
2nd Contact Gender:
Female
2nd Connector Mounting Type:
Panel Mount
2nd Connector Mounting Feature:
Bulkhead - Front Side Nut
Length:
24.00" (609.60mm)
Cable Type:
RG-188 DS
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
10 GHz
Color:
White
Features:
Operating Temperature:
-55°C ~ 165°C