Pasternack PE3W08449/HS-12
Part No.:
PE3W08449/HS-12
Datasheet:
AetrixPE3W08449/HS-12.pdf
Description:
MMCX Plug to SMC Plug Cable 12 I
Comments
PE3W08449/HS-12 Specifications
Style:
MMCX to SMC
1st Connector:
MMCX Plug
1st Contact Gender:
Male
2nd Connector:
SMC Plug
2nd Contact Gender:
Male
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
RG-188 DS
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
6 GHz
Color:
White
Features:
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C